Strona głównaBUDOWA I REMONTJakie są najczęstsze wymiary szamba?

Jakie są najczęstsze wymiary szamba?

Ludzie kupując gotowe szamba betonowe przede wszystkim kierują się marką producenta, materiałami (które zostały zastosowane w czasie produkcji) oraz pojemnością. To ważne kwestie, aczkolwiek warto skupić się także na czymś innym. Są to wymiary. Co jest zatem kluczowe, aby zdecydować się koniec końców na odpowiednie gotowe szamba betonowe?

Nie da się ukryć, że najczęściej Polacy kupują gotowe szamba betonowe o pojemności do 10 m³. Są one przeznaczone przede wszystkim do użytku domowego itp. Warto zaznaczyć, że dzięki takim zbiornikom można odpowiednio gromadzić nieczystości i systematycznie się ich pozbywać. Taka pojemność jest na przykład bardzo rekomendowana w przypadku rodziny składającej się z czterech członków. Warto jednak zwracać uwagę także na gabaryty. Pamiętaj, że w Polsce obowiązują konkretne przepisy w tym temacie. Między innymi gotowe szamba betonowe powinny znajdować się minimum 15 m nie tylko od okien, ale także od drzwi zewnętrznych. Chodzi tutaj o rozmaite budynki. Przepisy obejmują bowiem pomieszczenia przeznaczone do zamieszkiwania przez ludzi oraz magazyny (na przykład rozmaitych produktów spożywczych). To jednak nie wszystko. Dodatkowo gotowe szamba betonowe powinny znajdować się minimum 7,5 metra od granicy dotyczącej działki sąsiedniej. Nie inaczej mają się przepisy w sprawie sąsiedniej drogi lub na przykład ciągu pieszego. Sporo cennych faktów na ten konkretny temat zostało przygotowane przez specjalistów na stronie internetowej https://szambamonolityczne.pl/artykuly/jakie-sa-wymiary-szamba-to-bardzo-wazna-informacja/.

To jednak nie wszystko. Jeszcze nieco inaczej mają się przepisy, jeśli chodzi o zabudowy jednorodzinne. O czym tutaj nie powinno się zapominać? W takiej właśnie sytuacji wymagane odległości są mniejsze. Jakie odstępy powinny być jednak zachowane w czasie lokowania zbiornika? Minimalna odległość od okien oraz drzwi powinna wynosić pięć metrów. Z kolei od granicy działki itp. ten minimalny dystans wynosi dokładnie dwa metry. Warto zaznaczyć, że bardziej restrykcyjne przepisy dotyczą zaś generalnie gotowych szamb betonowych, które cechują się pojemnością mającą więcej niż 10 m³. Dlatego bezwzględnie w czasie podejmowania decyzji warto zastanowić się nad tym aspektem. Możesz samodzielnie sprawdzić przepisy, aczkolwiek czasami są one bardzo zawiłe. Dlatego chyba lepiej będzie, jak od razu zdecydujesz się na wsparcie ze strony profesjonalistów. Warto wybrać 3D Monolit. Jest to nie tylko profesjonalna firma oferująca gotowe szamba betonowe. Dodatkowo możesz liczyć na wsparcie w czasie podejmowania decyzji, by potem nie mieć na tej płaszczyźnie żadnych kłopotów.

Okazuje się, że podmiot 3D Monolit zapewnia naprawdę wiele opcji. Możesz bowiem zdecydować się na rozmaite gotowe szamba betonowe nie tylko pod kątem pojemności, ale także właśnie między innymi samych gabarytów. Najmniejsze zbiorniki mają zaledwie 5 m³. Pasują one świetnie na przykład na działki. Tak samo jest w przypadku stosunkowo małych domków jednorodzinnych. Największe gotowe szamba betonowe (z oferty 3D Monolit) są zaś ponad trzy razy większe, ponieważ mają 16 m³.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read