Strona głównaDOMTop 3 rozwiązania, które pozwolą na utrzymanie większego porządku w pokoju nastolatka

Top 3 rozwiązania, które pozwolą na utrzymanie większego porządku w pokoju nastolatka

Pokój nastolatka często wygląda tak, jakby przeszedł przez niego huragan. Nic nie ma swojego miejsca, ale młody człowiek jakoś zwykle w tym bałaganie się odnajduje. Jednak ergonomia mimo wszystko jest ważna, bo pozwala zaoszczędzić czas, który można poświęcić na coś innego niż szukani rzeczy. Poznajcie top 3 rozwiązania, które pozwolą na utrzymanie większego porządku w pokoju nastolatka.

Podział pokoju na strefy ma duże znaczenie

Na pewno trzeba zacząć od tego, że pokój nastolatka powinien być podzielony na ergonomiczne strefy. W owych strefach powinny znajdować się rzeczy z nimi związane. To już w znaczący sposób pozwoli zachować porządek. Zatem książki czy płyty są na półkach nad biurkiem a nie porozrzucane po całym pokoju. Ubrania znajdują się w dobrze zorganizowanej strefie garderobianej, a nie na krześle biurowym, tworząc kupkę na cały tydzień. Skarpetki znajdują się w otwieranym pufie służącym jako podnóżek czy miejsce do siedzenia, a nie leżą w każdym kącie. W pokoju nastolatka można nawet pokusić się o kosz wiklinowy na pranie, gdzie nastolatek może wrzucać swoją brudną odzież, zamiast składować ją w szafkach czy umieszczać zwiniętą w kulkę na dnie szafy.

Im więcej miejsc do przechowywania, które są łatwo dostępne i w zasięgu ręki, tym większą czystość można zachować w pokoju nastolatka. Sprzątanie także może być dzięki temu znacznie szybsze. Oczywiście warto przy tej okazji wspomnieć jeszcze o meblach, które powinny gwarantować łatwość utrzymania w czystości nie tylko powierzchni blatów, ale i podłogi. Stąd dobrze jest zdecydować się na meble na nóżkach. Takie rozwiązanie naprawdę świetnie się sprawdza. Odkurzacz automatyczny może wjechać pod meble i wymieść kurz…

Top 1: ergonomiczna szafa na wymiar i pojemna komoda

Skoro już mamy ramowy plan utrzymania porządku, to warto skupić się na konkretach. Naszą pierwszą propozycją jest szafa na wymiar. W tym przypadku może zażyczyć sobie mebla w konkretnym rozmiarze, o odpowiedniej szerokość, wysokości, ale i głębokości. Zwłaszcza ten ostatni parametr ma duże znaczenie w kontekście pomieszczenia w szafie wszystkich rzeczy. Półki mogą być głębokie i pomieścić więcej.

Niemniej jednak w przypadku bardzo głębokich sprawdzi się mechanizm wysuwania półek, gdyż dzięki temu będzie łatwiejszy dostęp do poszczególnych rzeczy. Ciekawym rozwiązaniem mogą być okrągłe półki obrotowe na dodatki takie jak choćby paski, okulary czy zegarki. Nowoczesnym rozwiązaniem jest także opuszczany drążek, który zapewnia większą przestrzeń użytkową szafy. Obok szafy można wybrać także pojemną komodę, która może posłużyć na buty czy też bieliznę i to, co nie zmieści się w szafie. Oczywiście buty warto umieścić w przezroczystych pudełkach. W ten sposób jest szansa, że nastolatek nie zrobi w szafie czy komodzie prawdziwego kipiszu w poszukiwaniu określonej pary obuwia.

Top 2: antyrama plexi do zdjęć, w której można wyeksponować swoje zestawy kolekcjonerskie i ulubione zdjęcia

Nastolatkowie bardzo często lubią kolekcjonować różne rzeczy. Dla jednych są to karty z wizerunkami sportowców i autografami, dla innych monety, a dla jeszcze innych pocztówki i zdjęcia z ulubionych miejsc, czy tych dotychczas odwiedzonych. Zarówno dla kolekcjonera i miłośnika sportu, jak i miłośnika podróży sprawdzą się antyramy, w których swoje kolekcje mogą wyeksponować. Fotografie mogą znaleźć się oczywiście dodatkowo w ramkach passe partout, które świetnie je wyeksponują i wyostrzą pierwszy plan. Antyramy będą odpowiednie także na kolekcjonerskie plakaty czy koszulki. Warto podkreślić, że takie rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne, bo zamiast na szklany element dekoracyjny można zdecydować się na antyramę plexi do zdjęć.

Top 3: otwierane pufy i kufry na rzeczy, półki na książki i płyty

Aby utrzymać porządek w pokoju nastolatka trzeba odrobinę się natrudzić. Na pewno sprawdzi się zastosowanie wielu zamykanych mebli z pojemnikami. Pufy i kufry są zatem mile widziane. Dobrze sprawdzą się też otwarte półki, do których koniecznie należy dobrać ograniczniki. W ten sposób książki czy płyty będą mogły być wyeksponowane w należytym porządku i zawsze będą też pod ręką. Nastolatek z dobrze zorganizowanego pokoju na pewno będzie zadowolony, szczególnie że dzięki kufrom w podbramkowej sytuacji będzie mógł zastosować manewr szybkiego sprzątania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read