Strona głównaAGD i RTVŚmierdzi z pralki, jak usunąć smród z pralki? Sprawdzone sposoby

Śmierdzi z pralki, jak usunąć smród z pralki? Sprawdzone sposoby

Każdy z nas choć raz zmagał się z brzydkim zapachem wydobywającym się z pralki. Jest to nieprzyjemne, jednak można się szybko z tym uporać. Warto więc poznać przyczynę takiego stanu rzeczy by szybko ją zlikwidować i w przyszłości zapobiegać podobnym problemom.

Śmierdzi z pralki – jak usunąć smród z pralki?

Aby skutecznie pozbyć się smrodu z pralki, należy poznać jego przyczynę. Najczęściej brzydki zapach pojawia się w wyniku nieprzestrzegania zasad użytkowania sprzętu. Niewiele osób czyta instrukcje i zalecenia producenta, stosując środku piorące „na oko”. Zwykle w ten sposób używana jest zbyt duża ilość detergentów, które nie mają szansy się rozpuścić. Środki chemiczne używane do prania nie rozpuszczają się też podczas prania w niskich temperaturach. Co się zatem z nimi dzieje? Zalegają w pralce powodując nieprzyjemną woń. Aby zapobiegać takiemu stanowi rzeczy, warto raz na jakiś czas zrobić pranie w najwyższej temperaturze, która zwykle wynosi 90 stopni. Można nastawić pustą pralkę w celu jej oczyszczenia, jeśli jednak nie lubimy marnować energii elektrycznej i wody, warto wykorzystać ten moment na pranie na przykład ręczników.

>>> Sprawdź jak wybrać dobre kapsułki do prania.

Śmierdzi z pralki – sprawdzone sposoby

Istnieje bardzo łatwy i szybki sposób na pozbycie się nieprzyjemnej woni z pralki. Wystarczy użyć gotowych, specjalnie przeznaczonych do tego celu środków. Są one łatwo dostępne oraz profesjonalne, co za tym idzie w pełni bezpieczne dla naszego sprzętu. Warto stosować je także profilaktycznie, nim pojawi się brzydki zapach, aby uniknąć w przyszłości podobnych problemów.

Śmierdzi z pralki – sprawdzone sposoby domowe

Z niechcianą wonią wydobywającą się z pralki można poradzić sobie również domowymi sposobami. Internet aż kipi od pomysłów na uporanie się z tym kłopotem, należy jednak zachować ostrożność. Nie wszystkie przepisy podane w sieci są bezpieczne dla naszych pralek. Niektóre z nich to mity, które w najgorszym wypadku mogą prowadzić nawet do uszkodzenia sprzętu.

Do bezpiecznych środków dostępnych w gospodarstwie domowym należą : soda, proszek do pieczenia oraz sok z cytryny i ocet winny. Podajemy przepis na miksturę pomagającą w likwidacji przykrego zapachu: wymieszaj wodę z octem winnym w stosunku 1:1. Zamiast octu winnego możesz użyć soku z cytryny (nie kwasku cytrynowego!). Przy pomocy ściereczki przetrzyj przygotowanym roztworem wnętrze pralki. Następnie do szuflady pralki wsyp dwie łyżki sody oczyszczonej lub jedno opakowanie proszku do pieczenia. Włącz pranie pustej pralki w temperaturze 90 stopni, bez prania wstępnego. Cały proces można powtórzyć, sprzęt nie zostanie dokładnie oczyszczony za pierwszym razem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read