Strona głównaBUDOWA I REMONTKondensacyjny kocioł gazowy. Czy warto się na niego zdecydować?

Kondensacyjny kocioł gazowy. Czy warto się na niego zdecydować?

Kondensacyjny kocioł gazowy – choć to nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenie – jest jednocześnie niezwykle popularne. Instalowane jest w wielu domach. Zarówno tych starszych, jak i nowobudowanych. Co przemawia na jego korzyść? Jakie są zalety kotłów kondensacyjnych?

Kocioł gazowy kondensacyjny można dobrać idealnie do własnych potrzeb. Na rynku dostępne są zarówno większe kotły, jak i bardzo niewielkie, które z powodzeniem zmieszczą się w łazienkowej szafce.

Kocioł kondensacyjny. Czy warto go zainstalować?

Kocioł kondensacyjny tym różni się od konwencjonalnego, że jego sprawność sięga nawet 107 procent. Wszystko dzięki temu, że potrafi wykorzystać energię ze spalin, która w przypadku tradycyjnych pieców gazowych… ulatuje przez komin na zewnątrz. Kocioł kondensacyjny to więc spora oszczędność na paliwie i co za tym idzie – ogrzewaniu. Szukasz kondensacyjnego kotła gazowego? Urządzenia wysokiej jakości znajdziesz na https://www.defro.pl/k,82,kotly-kondensacyjne-na-gaz.html .

Kotły kondensacyjne to niezwykle zaawansowane urządzenia o znacznie rozbudowanej automatyce i systemie zabezpieczeń.

W urządzeniach tego typu automatyka steruje nie tylko dozowaniem paliwa, zarządzaniem pracą kotła oraz utrzymywaniem żądanej temperatury wody użytkowej i grzewczej w instalacji centralnego ogrzewania.

W urządzeniach wysokiej jakości ma ona pełną kontrolę nad ogrzewaniem według algorytmu optymalnego dla trybu życia użytkowników. Wyposażone są również w elektroniczny zapłon i zabezpieczenia m.in. przed niekontrolowanym wypływem gazu, uruchomieniem palnika przy zbyt małej ilości wody, nadmiernym wzrostem temperatury wody, cofnięciem się spalin z komina o zbyt słabym ciągu czy ochrony instalacji przed zamarzaniem.

Dzięki zabezpieczeniom użytkownik otrzymuje sygnał o nieprawidłowym działaniu któregoś z podzespołów i może sam, automatycznie rozwiązywać niektóre problemy.

Co więcej, wiele modeli ma zamontowane regulatory pogodowe, które sterują pracą urządzenia w taki sposób by temperatura wody w pomieszczeniach była dostosowana do temperatury na zewnątrz.

Dofinansowanie do kondensacyjnych kotłów gazowych

Z uwagi na to, że kotły kondensacyjne mają wysoką sprawność energetyczną, a ogrzewanie gazowe niemal nie emituje spalin i przyczynia się do poprawy jakości powietrza – urządzenia te zostały objęte programem Czyste Powietrze. Dzięki temu klienci, którzy zdecydują się na wymianę starego urządzenia na tego typu urządzenie mogą dostać nawet 9 tys. zł dofinansowania na jego zakup i montaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read