Strona głównaDOMJak zwiększyć ciśnienie wody w kranie?

Jak zwiększyć ciśnienie wody w kranie?

Niskie ciśnienie wody w kranie potrafi bardzo utrudnić nam życie. Wszystko, co związane z porządkami czy nawet najzwyklejszymi czynnościami, idzie, a raczej płynie, powoli. W jaki więc sposób można przyspieszyć ten proces?

Pomiary ciśnienia wody w kranie – jak to zrobić?

Zacznijmy od tego, jak w ogóle zmierzyć ciśnienie wody w kranie. Możemy skorzystać z manometru. Kosztuje on około 30 złotych. Pierwszym krokiem jest nałożenie go na kran i odkręcenie wody.

Ile powinno wynosić odpowiednie ciśnienie?

Prawidłowe ciśnienie wody w kranie to od 4 do 6 barów. Manometr będzie potrzebował jedynie kilku sekund, aby ocenić ciśnienie. Jeżeli wskaże wynik niższy od 4 lub wyższy od 6, należy wezwać odpowiednich fachowców, na przykład hydraulika.

Dlaczego ciśnienie w kranie jest zbyt niskie?

Przyczyn takiego zjawiska może być naprawdę wiele. Oto niektóre z nich:

  • Rury są pokryte kamieniem.
  • Zawory zostały niedokładnie dokręcone.
  • Wodociąg jest uszkodzony.
  • Woda zaczęła wyciekać.

Ile kosztuje naprawa rur wodociągowych?

Zależy to oczywiście od osoby, która świadczy Ci swoją pomoc. Średnia cena naprawy rur wodociągowych wynosi 130 złotych.

Przeciekająca woda

Często jest ona trudniejsza do odkrycia niż nam się może wydawać. Jeżeli jednak zauważyłeś, że Twoje ściany zaczęły porastać grzybem albo być wilgotne, farba ze ściany zaczęła schodzić, a Twoje rachunki za wodę wzrosły – nie lekceważ tego! Wezwij fachowca. Do tej naprawy będzie trzeba kuć fragmenty ściany.

Jak usunąć kamień z rur?

Najlepiej spisze się w tym zadaniu Kret – specjalny środek do oczyszczania rur. Jego średni koszt to od 5 do 15 złotych. Podczas używania trzeba być szczególnie uważnym, ponieważ jego skład chemiczny, przy długotrwałym wdychaniu, może uszkodzić nasze zdrowie. Przed rozpoczęciem całej operacji należy zabezpieczyć się, zakładając rękawice ochronne (ich koszt to około 2 złote). Kret ma właściwości żrące, więc nie pomijaj tamtego kroku!

Sypiemy proszek w odpływ, zalewamy go wodą i po mniej więcej 30 minutach wszystko starannie wypłukujemy.

Słaba drożność rur – co wtedy należy zrobić?

Bardzo często jest ona związana ze słabym, niecałkowitym dokręceniem rur. W takim przypadku wystarczy odpowiednia regulacja ciśnienia pompy wspomagania. Wtedy ciśnienie w kranie powinno wrócić do normy.

Jeżeli jednak tak się nie stanie, można skorzystać z pomocy spirali do czyszczenia rur. Dzięki niej w prosty sposób udrożnisz rury nawet w (teoretycznie) niedostępnych miejscach. Jej średni koszt wynosi 20 złotych.

1 KOMENTARZ

  1. Miałam problem z małym ciśnieniem w kuchni, a dodatkowo był problem z tym, że nie szło ustawić zimnej wody. Mąż wymienił mi kran i oba problemy zniknęły ;D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read