Strona głównaBUDOWA I REMONTMalowanie proszkowe to świetne zabezpieczenie przed korozją

Malowanie proszkowe to świetne zabezpieczenie przed korozją

Malowanie proszkowe jest popularną i cenioną od wielu lat techniką, którą stosuje się m.in. w przypadku stali zwykłej, kwasoodpornej i ocynkowanej, aluminiom, żeliwa, ale też szkła, drewna czy ceramiki. Wybrany element pokrywa się specjalistyczną farbą w proszku, a następnie wsadza do odpowiedniego pieca, gdzie dzięki wysokiej temperaturze zostaje ona utrwalona.

Malowanie proszkowe ma wiele zalet. Jest niezwykle trwałe i ekonomiczne w porównaniu z tradycyjnymi metodami, farba jest estetyczna, nie zawiera szkodliwych substancji, co pozytywnie wypływa na środowisko oraz ludzi, a także dostaje się do najbardziej trudno dostępnych zakamarków. Kolejną zaletą, którą należy odnotować, jej trwałe zabezpieczenie przed korozją.

Jak zatrzymać rdzę? Warto zastosować malowanie proszkowe

Korozja to proces postępującego niszczenia, a dosłownie zżerania (od łac. corrosio) materiałów. Zachodzi na skutek oddziaływania określonych czynników. Najczęściej używamy tego terminu w odniesieniu do metali, ale zachodzi również w przypadku drewna, betonu czy skał.

Stal koroduje w kontakcie z wodą. Aby temu zapobiec, można stalowe elementy pomalować techniką proszkową. Ma ona to do siebie, że farba dokładnie przylega do materiału, trafia wszędzie tam, gdzie nie sposób sięgnąć tradycyjnym pędzlem, a następnie silnie przylega. To sprawia, że malowanie proszkowe jest świetnym zabezpieczeniem przed korozją.

Warstwa farby proszkowej nie zabezpieczy żadnego elementy na wieki, ale sprawi, ze będzie on bezpieczny przez dłuższy niż w przypadku tradycyjnej farby czas. Powłoka nie przepuści wody do stali, dzięki czemu będzie ona bezpieczna.

Co w domu warto zabezpieczyć malowaniem proszkowym?

We własnym domu przy użyciu malowania proszkowego warto zabezpieczyć na przykład stalowy płot. Deszcze i nieodpowiednia jakość malowania mogą sprawić, że ten szybko pokryje się rdzą. Dlatego warto zastosować farbę proszkową, która idealnie pokryje przęsła, a nawet skrupulatne zdobienia, i trwale zabezpieczy ogrodzenie, ale też meble ogrodowe czy drzwi garażowe.

Malowanie proszkowe sprawdzi się również w łazience, gdzie gromadzi się para wodna. Uchroni przed korozją grzejniki, krany, metalowe koszyki, dekoracyjne i wiele, wiele więcej.

Artykuł został opracowany przy współpracy z lakiernią proszkową Max-Lack.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read