Strona głównaDOMRolety okienne. Jakie są rodzaje i jakie pełnią funkcję?

Rolety okienne. Jakie są rodzaje i jakie pełnią funkcję?

Plisy okienne to zazwyczaj poziome fałdy w górnej części okna, składające się z dwóch części: długiej i krótkiej. Można je zobaczyć na wielu różnych typach okien i służą jako sposób na filtrowanie światła w przestrzeni mieszkalnej. Projektowanie okien to nie tylko estetyka i styl. Ma również cel funkcjonalny.

Co to jest roleta zaciemniająca?

Roleta zaciemniająca to rodzaj zasłony okiennej, która blokuje całe światło padające przez okno do pomieszczenia, jednocześnie umożliwiając widok na świat zewnętrzny. Może być używana do zasłaniania okna i tworzenia iluzji przestrzeni lub po prostu do blokowania światła. Zasłona zaciemniająca może być wykonana w różnych stylach, wymiarach standardowych i niestandardowych, z różnych materiałów i w różnych odcieniach. Rolety okienne są wielofunkcjonalne. Oprócz tego, że blokują wpadanie światła dziennego do mieszkania czy do domu, mogą być wykorzystywane do wydzielania przestrzeni czy do celów dekoracyjnych.

Rodzaje rolet okiennych

Rolety okienne są ważnym elementem każdego domu, biura lub budynku komercyjnego. Służą nie tylko estetyce, ale także zapewnieniu prywatności i kontroli światła.

Do wyboru jest wiele różnych rodzajów rolet okiennych. Niektóre z najczęstszych typów to żaluzje drewniane, rolety plisowane czy żaluzje pionowe.

Decydując się na montaż rolet okiennych warto kierować się także charakterem pomieszczenia, w którym będą umieszczone. Tak więc w biurach czy przestrzeniach konferencyjno-biznesowych zazwyczaj wybiera się rolety pionowe. Rolety pionowe w takich pomieszczeniach wyglądają bardziej elegancko. Dzięki nim można wydzielać mniejsze przestrzenie w większych pomieszczeniach.

Chociaż coraz większym powodzeniem cieszą się żaluzje drewniane i nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale także w biurowcach. Nic w tym dziwnego, ponieważ są niezwykle modne i od dłuższego czasu stanowią światowe trendy. Żaluzje drewniane znajdą zastosowanie do każdego stylu wnętrza. Nadają ciepły klimat. W pomieszczeniach, które są zaaranżowane bardziej w surowym stylu mogą łagodzić wnętrze. Nawiązują do natury. Żaluzje drewniane posiadają lamele, które mogą mieć różną szerokość. Oprócz tego występują w różnych konfiguracjach. Można indywidualnie je spersonalizować. Żaluzje można kupić w różnych kolorach. Dodatkowo do koloru lameli można wybrać kolor taśmy.

Rolety rzymskie czy rolety płaskie mogą być wykonane z tkaniny. Tkanina pełni funkcję przede wszystkim zaciemniającą, ale mimo tego wybierając ich odcień mogą stanowić dekorację. Są w swojej konstrukcji niezwykle proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read