Strona głównaDOMPlisy, żaluzje drewniane i inne rolety okienne jako niezbędne wyposażenie naszego domu...

Plisy, żaluzje drewniane i inne rolety okienne jako niezbędne wyposażenie naszego domu lub mieszkania !

Co to jest roleta okienna i jak właściwie działa?

Rolety okienne to nowoczesny wynalazek, który istnieje od dawna. Jednak nie zawsze były tak popularne. Zostały one pierwotnie zaprojektowane tak, aby nie przepuszczały światła i chroniły prywatność osób znajdujących się w pomieszczeniu.

Rolety okienne składają się z szeregu listew połączonych ze sobą sznurkami lub łańcuszkami. Te listwy można regulować i obracać, aby zablokować światło i zapewnić wyraźny widok. Natomiast z biegiem czasu tworzono nowe warianty rolet okienny. Mianowicie żaluzje drewniane, które zawierają różnej szerokości lamele, plisy, żaluzje aluminiowe, rolety materiałowe, rolety dzień-noc.

Jaka jest najlepsza opcja zasłaniania okien w domu?

Istnieje wiele opcji jeśli chodzi o zasłony okienne. Rolety materiałowe, żaluzje drewniane i plisy to jedne z najpopularniejszych wyborów. Najlepsza opcja dla Twoich okien zależy od Twoich potrzeb i stylu wnętrz. Przed podjęciem decyzji należy również wziąć pod uwagę koszt instalacji, konserwacji, trwałość materiałów i inne czynniki.

Rolety materiałowe – są popularnym wyborem w przypadku dużych okien, małych okien lub o wymiarach niestandardowych gdy do pomieszczenia wpada dużo światła. Nie są one zwykle używane jako opcje kurtynowe, ponieważ nie można ich zamknąć w razie potrzeby. Decydując się na rolety materiałowe, upewnij się, że tkanina jest wykonana z trwałego materiału, który posłuży przez długi czas.

Żaluzje drewniane – Są popularnym wyborem, ponieważ lamele można zamknąć i użyć do blokowania światła w razie potrzeby. Generalnie będą trwać dłużej niż rolety materiałowe, ale wymagają dokładnej pielęgnacji aby wyglądały dobrze. Poza tym sukcesywnie rośnie ich popularność ze względu na to, że są modne i stylowe. Żaluzje drewniane znajdą zastosowanie niemalże w każdym stylu aranżacji wnętrz. Jeśli są osoby, które lubią bardziej przytulne pomieszczenia, styl boho, skandynawski czy rustykalny, spokojnie mogą zastosować żaluzje drewniane. Świetnie sprawdzą się także w projektach loftowych. W tych aranżacjach żaluzje drewniane mogą przełamywać surowy charakter wnętrza.

Plisy – Wysokiej jakości plisy okienne mogą być wykonane na indywidualne zamówienie, czyli na wymiar z dokładnością co do milimetra. Plisy można wykonać według specyfikacji każdego klienta. Plisy można indywidualnie spersonalizować poprzez wybór koloru profili, kolor i rodzaj materiału. Wszystkie materiały, które są wykorzystywane na plisy są odporne na wodę i łatwe w utrzymaniu w czystości. Do wyboru klient ma także tkaniny o różnych właściwościach, mianowicie: przyciemniające, odbijające promienie słoneczne, lub plisy blackout – nie przepuszczające światła – zaciemniające.

Rolety plisowane można płynnie i niezależnie otwierać i zamykać z góry na dół, z dołu do góry, a także zasłaniać część okna na dowolnej wysokości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read