Strona głównaDOMJak prać delikatne firany, aby ich nie zniszczyć?

Jak prać delikatne firany, aby ich nie zniszczyć?

Firany są ważną częścią wystroju każdego domu, ale często mogą być delikatne i wymagają specjalnej troski, jeśli chodzi o ich czyszczenie. Jeśli nie wiesz, jaki jest najlepszy sposób prania firan bez powodowania uszkodzeń, poznaj kilka najważniejszych wskazówek dotyczących zarówno samego mycia, jak i doboru odpowiednich środków. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem. 

W jakim programie prać firany?

Do prania firan potrzebna jest pralka, która ma wystarczająco dużą pojemność bębna, aby je pomieścić. Niektóre maszyny nie są zaprojektowane do obsługi rozmiaru i wagi zasłon, więc te mogłyby zostać uszkodzone.

Szukaj programu do prania zasłon z ustawieniem niskiej temperatury, aby tkanina nie była odbarwiona podczas procesu prania — wybieraj więc programy maksymalnie z 40 stopniami Celsjusza. Dodatkowo upewnij się, że przeczytasz i zastosujesz się do wszelkich wskazówek podanych przez producenta, ponieważ niektóre tkaniny, takie jak jedwab lub inne delikatne materiały wymagają szczególnej uwagi podczas prania.

Na koniec sprawdź, czy prędkość wirowania jest odpowiednia dla firan, ponieważ zbyt duża może przyczynić się do ich spektakularnego wręcz odkształcenia, co poskutkuje czasochłonnym ego prasowaniem .

Śnieżnobiałe firany przez wiele lat — czy to możliwe?

Śnieżnobiałe firany są ponadczasowym klasykiem, zdolnym do dopasowania się do niemal każdego stylu wystroju. Nie tylko wyglądają dobrze, ale także pomagają uzyskać wrażenie czystości i sprawiają, że pokój jest bardziej przytulny i zadbany. Problemem jest to, że białe tkaniny mają tendencję do żółknięcia lub szarzenia z czasem.

Jeśli jednak będziesz stosować odpowiednie produkty do prania, to nawet wyjątkowo delikatne firany po licznych cyklach będą prezentować się świetnie. Ponadto, jeśli kupisz materiał wysokiej jakości, możliwe jest, że Twoje śnieżnobiałe zasłony nie będą wymagały zbyt wiele konserwacji.

W czym prać delikatne tkaniny?

Podczas prania delikatnych tkanin używanie łagodnych detergentów jest najlepszym sposobem na zapewnienie czystości i przedłużenie żywotności materiału. Zestaw do prania białych tkanin Ludwik jest idealny do tego zadania, ponieważ zawiera m.in. skuteczny proszek i płyn do płukania, który pozostawi firany pięknie pachnące przez wiele tygodni.

W zestawie znajdują się specjalne wybielające chusteczki do prania, które  zapobiegają pożółknięciom i wyszarzeniom, dzięki czemu sprawiają, że biel nie traci swojej intensywności. Taki zestaw sprawi, że pranie firan będzie przyjemnością!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read