Strona głównaARANŻACJEJak zrobić huśtawkę na drzewie - krok po kroku

Jak zrobić huśtawkę na drzewie – krok po kroku

Wiele z nas marzyło kiedyś o posiadaniu huśtawki na drzewie. Co jest w niej takiego specjalnego? To pytanie zadaje sobie prawdopodobnie każdy rodzic, który słyszy od swojej pociechy, że chciałoby ją dostać. Przychodzimy z pomocą!

Co jest wyjątkowego w huśtawce na drzewie?

Zdecydowanie fakt, że unosimy się nad ziemią. Dzieci przecież uwielbiają udawać, że mają magiczne moce i na przykład potrafią latać. Dlaczego mielibyśmy odbierać im możliwość spędzenia czasu w tak przyjemny sposób jakim jest zabawa?

Ile kosztuje zrobienie takiej huśtawki?

 

Cena zdecydowanie zależy od tego, z jakich materiałów będzie huśtawka oraz kto ją zrobi oraz zawiesi. Znalazłeś się na tej stronie, więc widzimy, że chcesz własnoręcznie stworzyć ten cudowny przedmiot. To fantastycznie! Dużo zaoszczędzisz na takim działaniu.

Jakich potrzebuję materiałów do stworzenia huśtawki?

  • Siedzisko (Możesz kupić je stacjonarnie lub przez internet w wielu sklepach budowlanych. Jeśli jednak szczególnie zależy Ci na samodzielnym zrobieniu, będziesz potrzebował deski. Ich ilość oraz wymiary zależą od Ciebie. My proponujemy 4 deski z wymiarami 600x400mm, aby była jak najbardziej stabilna. Koszt jednej deski wynosi około 20-30 złotych).
  • Lina lub łańcuch (Proponujemy ponad 2 metry. Koszt około 20 złotych).

Montowanie huśtawki na drzewie – poszczególne kroki

  • Wygładź deskę (w końcu ma być nie tylko wygodna, ale również bezpieczna).
  • Po obu stronach deski wywierć dwie dziury.
  • Przeciągnij linę przez przewiercone dziury.
  • Zrób węzeł na gałęzi (oba końce liny powinny być przywiązane w takiej samej odległości, co dziury w huśtawce).

 

Ale halo! Przecież można jeszcze zrobić huśtawkę na drzewie z… opony! W jaki sposób? Skąd wziąć oponę? Ile to wszystko będzie kosztowało? Czym różnił będzie się ten proces od tworzenia siedziska z desek drewna?

Znów przybiegamy z pomocą! Oponę można kupić przez internet już od 40 złotych. Jeżeli chodzi o wymiary – to zależy od Twoich preferencji. W przypadku robienia huśtawki na drzewie za pomocą opony, przy kupnie liny czy łańcucha należy wziąć pod uwagę również to, że sama opona dużo waży. Zadbaj więc o to, aby lina czy łańcuch utrzymała ją bez problemu (przecież jeszcze ktoś na nią będzie siadał!).

Co do montowania opony na drzewie, radzimy zrobić w niej więcej dziur niż 2. Najlepiej 4; dwa po jednej stronie i dwa po drugiej! Pamiętaj, tu chodzi o bezpieczeństwo twojego dziecka.

Życzymy dużo zabawy przy montowaniu jak i używaniu huśtawki na drzewie!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read