Strona głównaARANŻACJEJakie drzewa i krzewy posadzić w ogrodzie?

Jakie drzewa i krzewy posadzić w ogrodzie?

Ogród to zdecydowanie najpiękniejsze miejsce, w jakim można się znaleźć. Posiadanie własnego podwórka jest marzeniem większości osób z miast. Tutaj spędzamy wolny czas, zapraszamy znajomych, odpoczywamy. Coś nas do niego przyciąga… Natura! Chęć połączenia się z nią i tym samym – odetchnienia. Jednak żebyśmy mogli zespolić się z przyrodą, potrzebujemy jej we własnym wydaniu – jako drzewa, kwiaty, krzewy. Przychodzi więc myśl, tylko z założenia, trudne pytanie: Co najlepiej posadzić w ogrodzie?

Magnolia

Magnolia to roślina, której kwiaty najczęściej przybierają odcienie różu. Sięga nawet 5 metrów, chociaż występuje również jej karłowata odmiana, ,,szczycąca się” 2,5 metrowym wzrostem. Można wyróżnić wiele rodzajów magnolii, od których zależeć będzie kolor jej kwiatów. Na przykład magnolia japońska ma białe kwiaty, a purpurowa, jak sama nazwa wskazuje, purpurowe.

Jak zadbać o magnolię?

Otoczenie tego drzewa powinno być nasłonecznione, lecz ukryte przed silnymi wiatrami. Lekki cień na pewno nie zaszkodzi naszej roślinie. Magnolia charakteryzuje się swoją delikatnością. Potrzebuje dużo opieki i wilgotnej gleby. Jej korzenie są bardzo kruche, dlatego przed zasadzeniem trzeba dobrze przemyśleć, czy jest to dla niej odpowiednie miejsce.

Ile kosztuje sadzonka magnolii?

Sadzonka magnolii to koszt około 20-30 złotych.

Klon palmowy

Czym klon palmowy wyróżnia się z tłumu? Swoimi silnie jaskrawo-czerwonym odcieniem liści! Ale zacznijmy od początku… Klon palmowy to gatunek drzewa należący do rodziny mydleńcowatych. Pochodzi z Japonii i Korei Południowej. Najczęściej jest używany jako drzewo ozdobne. Oprócz koloru liści wyróżnia się również wysokością. Otóż czasem potrafi sięgać nawet 4 czy 5 metrów! Mimo to, nie jest bardzo wymagającą rośliną. Można by powiedzieć, że praktycznie nic nie trzeba przy nim robić. Wystarczy mu: średnie nasłonecznianie, zwykła ogrodowa gleba, systematyczne, lecz niezbyt częste podlewanie (podłoże ma być lekko wilgotne).

Ile kosztuje sadzonka klonu palmowego?

Średni koszt takiej sadzonki wynosi 40 złotych.

Głóg szkarłatny

Głóg szkarłatny to niewielkie drzewo, które jest wyjątkowo niewymagające. Może rosnąć i w miejscu nasłonecznionym, jak i zacienionym. Głóg jest rośliną, której niestraszne są mrozy, a jedyna gleba, jaka będzie mu przeszkadzać, to jałowa. Owoce tej rośliny są bardzo smaczne! Można je jeść na surowo, ale również zrobić z nich kompot albo dżem.

Ile kosztuje sadzonka głogu szkarłatnego?

Sadzonki głogu szkarłatnego można kupić przez internet już od 14 złotych!

Bukszpan (nazywany również gryszpanem)

Roślina ta nie będzie wyższa niż kilka metrów. Najczęściej wykorzystywana jest do żywopłotów. Wyróżnia ją gęste ugałęzienie, a to, co zachęca do jej kupna, to możliwość wycinania z niej wielu wzorów (od okręgów, aż po kształty przypominające zwierzęta). Liście ma skórzaste oraz eliptyczne, natomiast kwiaty są miododajne, drobne i żółtawe. Drewno bukszpanu jest bardzo twarde i ciężkie. Co do potrzeb bukszpanu… Najlepiej czuje się on w zacienionym miejscu. Wymagana strzyżenia oraz nawożenia.

Ile kosztuje sadzonka bukszpanu?

Przedział cenowy to około 15-30 złotych.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read