Strona głównaBUDOWA I REMONTNajlepsze wkrętarki udarowe - jak wybrać najlepszą wkrętarkę z udarem na budowę?

Najlepsze wkrętarki udarowe – jak wybrać najlepszą wkrętarkę z udarem na budowę?

Podczas budowy zawsze pojawia się potrzeba na szybkie zmontowanie różnorakich stoliczków, szalunków czy też wywiedzenia większego otworu w betonie. W takich sytuacjach nieoceniona jest pomoc wkrętaki lub wkrętarki z udarem.

Jak wybrać najlepszą wkrętarkę z udarem na budowę?

Podejmując się decyzji o zakupie wkrętarki, która zda egzamin na budowie, to należy pamiętać o kilku konkretnych cechach.

Średnica wiercenia

Zwróć szczególną uwagę na maksymalną średnice wiercenia, każdy materiał potrzebuje innego typu wierteł. W zależności od podłoża, czy to drewno, stal/metal, beton, to wiertła posiadają charakterystyczną grubość. Dlatego, aby wybrać najlepszą wkrętarkę z udarem na budowę, potrzebować będziesz ponad przeciętnej średnicy, czyli większej niż 22 mm.

Najlepsza moc wkrętarki udarowe

Kolejnym ważnym parametrem jest moc wkrętarki, to dzięki niej będziemy w stanie realizować otwory o dużej średnicy. Na budowie wskazana moc, to co najmniej 800 W. Czym wyższa moc, tym na twardszym materiale można pracować.

Jakie wybrać napięcie wkrętarki.

Napięcie, na jakim pracuje wiertarka udarowa, jest równie ważne, jak moc sprzętu. To od niego zależały czy sprawdzi się przy częstych i intensywnych pracach. Gdy szukamy wkrętarki z udarem na budowę, należy rozejrzeć się na co najmniej 18 V. Przy tego rodzaju sprzęcie, często pojawiają się biegi, aby dostosować moc do zadania.

Czas ładowania wkrętarki z udarem

Sprawdź, czy baterie do wkrętarki są łatwo dostępne oraz, czy posiadają, sprzęt do ładowania na więcej niż jedną stację. Wspomoże to ciągłość pracy, aby niepotrzebnie nie marnować czasu na ładowanie akumulatorów.

Waga sprzętu

Wkrętarka to jeden z najczęściej używanych sprzętów na budowie. Dlatego przy wyborze zwróćmy uwagę na jej wagę. Ciężki sprzęt może skutkować brakiem precyzji po długi użytkowaniu.

Komfortowa praca

Przy wyborze sprzętu sprawdź, czy wkrętarka dobrze leży w dłoni. Istnieją na rynku wkrętarki z obracaną rączką, aby w trudno dostępnych miejscach zmienić rodzaj chwytu.

Jaki wybrać kolor wkrętarki

Gdy masz wybór, nie wybieraj szarych czy zielonych wkrętarek. Sięgnij po paletę kolorów bardziej jaskrawych, aby w fetorze pracy, sprzęt łatwo rzucał się w oczy. Dzięki temu zaoszczędzisz cenne minuty.

Akcesoria

Dodatkowym atutem, na jaki możesz liczyć przy wyborze, jest sprzęgło bezpieczeństwa. Jest to zaprogramowana funkcja, która wyłącza wiertło, gdy zaklinuje się podczas wiercenia. Część wkrętarek posiada również nakładki na rękojeściach, dzięki którym wszelkie drgania zostają wytłumione. Na rynku dostępne są także, wkrętarki ze wbudowaną laserową poziomicą.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read